OPTREDEN IN MAARSBERGEN
20 februari 2026

A capella koor Gemengde Noten uit Woudenberg bestaat dit jaar 20 jaar. Al twee decennia brengt het koor met enthousiasme en plezier meerstemmige muziek tot leven, zonder instrumenten, puur met de stem. In dit jubileumjaar is het koor op zoek naar versterking. Met name bassen en tenoren zijn van harte welkom.
Zingen in een a capella koor is bijzonder. Het vraagt om goed luisteren naar elkaar, het beheersen van de eigen stem en samen bouwen aan harmonie. Dat is soms even wennen, maar de voldoening is groot wanneer alle stemmen samensmelten tot één geheel.
Thuis studeren leden hun partij in met behulp van oefenbestanden. Tijdens de repetities helpt de dirigent om het beste uit iedere stemgroep te halen. De sfeer is gezellig, maar er wordt ook serieus gewerkt – zeker naarmate een optreden dichterbij komt. Die extra focus is hoorbaar in het resultaat.
De lage stemmen vormen het fundament van het koor. Bassen en tenoren geven diepte, kracht en balans aan de muziek. Of iemand nu een geoefende zanger is of twijfelt aan zijn zangkwaliteiten: in een a capella koor blijkt vaak meer mogelijk dan gedacht. Een goed gehoor en gevoel voor ritme zijn prettig, maar enthousiasme en inzet zijn minstens zo belangrijk.
Veel mensen denken dat a capella zingen moeilijk is. In de praktijk blijkt het juist verrassend toegankelijk. Noten kunnen lezen is geen vereiste; met ondersteuning van de stemgroep en dirigent leert iedereen snel bij.
Het repertoire is gevarieerd: van klassieke popsongs tot hedendaagse arrangementen. Favorieten op het programma zijn onder meer Africa en Flowers, naast andere meerstemmige stukken die het publiek raken.
Naast de muziek staat ook de onderlinge sfeer centraal. Gemengde Noten is een hechte groep waar samen iets wordt opgebouwd, nieuwe contacten ontstaan en vooral met plezier wordt gezongen.
Nieuwsgierig geworden? Belangstellenden zijn van harte welkom om een repetitie bij te wonen of direct mee te zingen. Het koor repeteert op donderdagavond om 20.00 uur in De Griftschool in Woudenberg. Meer informatie is te vinden op www.gemengdenoten.nl.